DUMANDAĞ,BAKAN EKER VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ.

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Ankara’daki toplantıya TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’da katıldı.

 

 Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, tarım sektörünün dünyanın en stratejik sektörlerinden birisi haline geldiğine işaret ederek, bu alandaki yapısal reform ve dönüşümleri hızla tamamlamak gerektiğini vurguladı.​

 

Hisarcıklıoğlu konuşmasına toplantıya katılımları ve sektöre destekleri için Bakan Eker’e teşekkür ederek başladı.

 

Başkan Hisarcıklıoğlu ;Türkiye genelinde 113 Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak bu süreçte önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, tarımsal üretim ve ticaretin daha verimli koşullarda yapılabilmesi için yatırımlar yaptıklarını anlattı. Hisarcıklıoğlu : “Tarımsal ürün analizi yapan aktif Laboratuvarlara sahip borsa sayımız 75’e yükseldi. 9 borsamızın laboratuarı yetkili sınıflandırıcı, 5 Borsamızın laboratuarı ise yeterlilik test sağlayıcı hale geldi. Canlı hayvan park Pazar yeri bulunan Borsa sayımız da 23’e yükseldi. 67 Borsamız satış salonları ile üretici, tüccar ve sanayiciye hizmet veriyor.

Özellikle son dönemde Borsalarımızın inşa ettiği satış salonları; dünyanın en modern altyapı ve teknolojilerini kullanıyor. Tarım ürünlerinin dünya standartlarında alınıp satılması sağlanıyor, diyerek bu seviyeye gelinmesinde katkı sağlayan Borsa Başkanlarına teşekkür etti.

 

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise , konsey toplantısını değerlendirdi.

Dumandağ; her zaman olduğu gibi bu konsey toplantımızda son derece verimli geçti, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker’e Elazığ’la ilgili sorun ve önerileri içeren bir dosya sundum ve kendileri her zaman olduğu gibi bizleri dikkatle dinleyerek gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade ettiler.

Ayrıca Türkiye odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat hisarcıklıoğlu ile de Elazığ özelinde bir görüşme yapma şansımız oldu,gelişen Türkiye’nin olmazsa olmazlarından olan hayvancılığın önemine vurgu yapılan konsey toplantımızda diğer ticaret borsa başkanlarımızla da karşılıklı görüş alışverişinde bulunma şansımız oldu, Elazığ Ticaret Borsası yönetimi ve meclisi adına gerek sayın Bakanımıza ve gerekse TOBB Başkanımız sayın Rıfat Hisarcıklıoğluna bir kez daha teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

 

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ