BAŞKAN YANILMAZ:“ELAZIĞ TİCARET BORSAMIZIN FAHRİ ÜYESİYİM”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Borsa Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Borsa Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiZiyarete ilişkin bir değerlendirme yapan Borsa Başkanı Dumandağ, Başkan Yanılmaz ile şehrin sorunları ve çözüm yolları konusunda sık sık bir araya geldiklerini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Elazığ Ticaret Borsası’nın Elazığ Belediyesi’nden kopuk bir kurum olmadığını vurgulayan Dumandağ, “Belediye Başkanımızı sık sık misafir ederek, üyelerimizin ve borsamızın sorun ve sıkıntılarını birinci ağızdan aktarıyoruz. Başkanımızın ilgisi bizleri sevindiriyor. Sağolsun Başkanımız bugünde bizleri kırmayarak misafirimiz oldu” dedi.

DUMANDAĞ: “BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Göreve başlarken çıtayı yüksek tutan Başkan Yanılmaz'dan beklentilerinin yüksek olduğunu ifade eden Dumandağ, “Bu yüksek çıtadan bizler de yararlanmak istiyoruz.Beklentilerimizi ve isteklerimizi birebir görüşmelerimizde zaten kendisine aktarıyordum. Ama bugün burada siz değerli yönetim kurulu üyelerimizinde toplu olarak katıldığı bu buluşmada isteklerimizi aktarmak bizim için ayrı bir önem taşıyor. Şahsım ve Borsa Yönetim Kurulum adına nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ: “ELAZIĞ KÖKLÜ BİR BORSAYA SAHİP”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı konuşmada,“Bir şehrin ticareti, bir şehrin geleceği demektir” dedi. Ticari hacim ne kadar iyiyse, tüccarlar ne kadar iyi iş yapıyorsa, o şehrin o kadar iyiye doğru gittiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, "1937 yılında kurulan çok köklü bir Ticaret Borsamız var.Elazığ Borsası o yıllarda nadir olarak kurulmuş borsalardan biridir.Elâzığ’ın ticareti 1937 yılından itibaren bölgesine lokomotif olmuştur. Yani biz ticaret erbabı birbirimizi koruruz, birbirimize sahip çıkarız, en çok da vatandaşı koruruz, ona sahip çıkarız. Böyle bir yapı içerisinde yürüyen bir borsamız var. Elbette Elazığ Belediyesi borsada bulunan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, esnaflarla, ticaret erbabımızla birlikte hareket edecektir. Bir kardeşimizin 1 kuruşluk fazla alışveriş yapması, Elazığ’a bir katma değerdir” şeklinde konuştu.

 

 “ ELAZIĞ'DA DEV ADIMLAR ATMALIYIZ”

Açıklamasında Elazığ’ın geçmişten bu yana canlı hayvan açısından da Türkiye’nin en eski ve en iyi illerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Yanılmaz, Borsanın gayretli çalışmalarıyla başarının yakalanacağını kaydetti.

Ticaret Odası Başkanı ile sık sık bir araya geldiklerini anlatan Başkan Yanılmaz, "Elazığ’ın çıtası yüksekte ve Elazığ emekleyerek büyüyecek bir il değil, koşarak büyüyecek bir ildir. Biz Elazığ’da dev adımları atmalıyız, öyleki kendi rekorumuzu kıracak adımlar atmalıyız. Ben şahsen göreve başladığım günden itibaren geçmişle ilgili konuşmuyorum, hep geleceğe bakıyorum. Yeni göreve başlayan biri olarak en rahatı ve en kolay olanı geçmişi tenkit etmek ve yerinde saymaktır. Meşhur bir sözdür 'karanlığa söveceğine kalk bir mum yak.' Karanlığa küfretmenin bir anlamı yok, yerinden kalk, git ve ampulün düğmesine bas, aydınlat. Biz ortalığı aydınlatmanın çabası içinde olacağız.”

“KAPALI ÇARŞI’YA A’DAN Z’YE YENİDEN ŞEKİL VERECEĞİZ”

Konuşmasında Kapalı Çarşı’da yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Yanılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapalı Çarşı’ya A’dan Z’ye yeniden şekil vereceğiz. Şuanda balık pazarı ve balık haliyle ilgili bir çalışmamız var, sadece balık ürünlerinin satıldığı bir hal yapacağız. Elazığ özellikle alabalık üretimi açısındanhızla gelişiyor, büyüyor. Biz bunu daha cazip ve daha modern bir hale getireceğiz. Elazığ’ı kendi ürünlerinin çok cazip olduğu bir şehir haline getireceğiz. Öyle yapalım ki komşu şehirlerden insanlar Elazığ’a gelsinler, alış veriş yapsınlar ve ayrılsınlar. Elazığ’ın bu konuda bir artısı var, çünkü komşu şehirlere bu kadar yakın bir il yok. 3 tarafı sularla çevrili başka bir yok.Hazarbaba kayak merkezi gibi bir merkezi olan başka bir il yok. Harput Kalesi gibi kalesi olan başka bir yer yok. Elazığ’ı önde tutan birçok özelliklerimiz var, biz bu özelliklerimizi pazarlayacağız. Bu konuda hep birlikte çalışacağız, beni Borsa'nın bir üyesi olarak görebilirsiniz.”

Ziyaretin ardından Başkan Mücahit Yanılmaz, Elazığ Borsa Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşları dinledi

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ