DUMANDAĞ, BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDOĞAN İLE BİR ARAYA GELDİ.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Oda-Borsa Başkanları TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ankara’da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile biraraya geldi.Toplantıya Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’da katıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Oda-Borsa Başkanları TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ankara’da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile biraraya geldi.Toplantıya Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’da katıldı.Dumandağ Çözüm süreci adına toplantının son derece önemli olduğunu söyledi.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de geçen yılın sonbaharında bir oyun tertip edilmeye çalışıldığını, Doğu ve Güneydoğu'daki oda ve borsa başkanlarının aklıselimle hareket ederek, milletin arasına nifak sokulmasına izin vermediğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, son birkaç yıldır huzur ortamı kuvvetlendikçe Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yatırım, istihdam ve ihracatın daha çok konuşulmaya başlandığının altını çizerek, gelecekle ilgili umutlar ve hayallerin yeşerdiğini ifade etti.

 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise, çözüm süreciyle ilgili, "Nevruz bu süreçte önemli bir kilometre taşı olacaktır diye düşünüyorum. Nevruz'da inşallah tüm çatışmayı, şiddeti, silahı demokrasi ateşinde yakacağız ve hep birlikte demokrasi ateşinin üzerinden atlayacağız" dedi.

 Oda başkanlarının reel sektörün içerisinden geldiğini ve ekonomik istikrarın önemini çok iyi bildiklerini belirten Akdoğan, ekonomik istikrarın, demokratik istikrarla birlikte sürebileceğini, her ikisinin temelinin huzur ve güven, temel hakların yaşanabildiği güvenlik zemini olduğunu söyledi.

Akdoğan, güvenlik ve huzur olmadan büyüme, ekonomik kalkınma, demokratik gelişme olamayacağını dile getirerek, bu açıdan çözüm sürecinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

Toplantıya ilişkin bir değerlendirme yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise şunları söyledi; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve Başbakan Yardımcımız Sayın Yalçın Akdoğan’ın da katıldığı, çözüm süreci ve bu süreçte yapılması gerekenlerin konuşulduğu istişare toplantımız son derece verimli geçti.

Sivil toplum örgütlerinin sürecin önemli bir paydaşı ve muhatabı olduğunu ifade eden Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, çözüm sürecinin olumlu sonuçlanması en fazla doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini ilgilendiren bir meseledir, söz konusu bölgelerde sanayi gelişmişlik ve istikrar arttığı sürece bölgelerimiz daha da gelişecektir, çözüm süreci noktasında Başbakan Yardımcımız ve Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da dediği gibi, bu süreç birlik beraberlik içerisinde hareket ederek ve akli selim düşünerek atlatılacak bir süreçtir, bu konuda fert fert hepimize önemli görevler düşmektedir, dedi.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ