BAŞKAN DUMANDAĞ DİYARBAKIR'DA BAKAN IŞIK. BAKAN YILMAZ VE BAŞKAN HİSARCIKLIOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ.

Yerli Malı Belgesi Tanıtımı Toplantısı’nın üçüncüsü, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla Diyarbakır’da yapıldı.

Yerli Malı Belgesi Tanıtımı ve KOBİ’lere / Kadın ve Genç Girişimcilere Sağlanan Destekler Toplantısı’nın üçüncüsü, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla Diyarbakır’da yapıldı.

Toplantıya Elazığ’ı temsilen Ticaret Borsası başkanı Mehmet Ali dumandağ, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı İdris Alan , Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdulkerim Sis, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Uymaz, Mustafa Demir, Recep Polatcan ve Meclis Üyesi Mehmet Ali Yüksel katıldılar.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Diyarbakır’da hayırlı bir işin tanıtımı için bulunduklarını belirterek, bu toplantıların ilkini İstanbul’da, ikincisini Bursa’da, üçüncüsünü ise Diyarbakır’da gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Bütün Türkiye’de 1994 adet Yerli Malı Belgesi dağıtıldığını anlatan Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır’da bu oranın sıfır olduğunu gördüklerini ve bu toplantıyı yapma zorunluluğu hissettiklerini ifade etti.

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bugün Diyarbakır’da düzenlenen toplantı bizlere yerli malının önemini bir kere daha gösterdi, devlet yerli malını Çin,Alman, Japon mallarından yüzde 15 daha yüksek fiyata alma garantisi veriyor, yani bunun anlamı şudur, yeterki bizim üreticimiz üretsin biz onun ürettiği malı yabancı üretime tercih edecek ve yüzde 15 daha yüksek fiyata alacağız diyor, bu gerçekten çok önemli bir teşviktir.

Diyarbakır’da gerçekleştirilen toplantıda Doğu ve Güneydoğuanadolu bölgesinden gelen diğer oda ve borsa başkanları ile istişare etme imkanı bulduklarını da belirten Başkan Dumandağ;

TOBB ( Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ) Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu bu toplantıda bir kez daha Türk yatırımcı ve sanayiciye ne kadar önem verdiğini göstermiştir, ben şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz adına sayın başkanımıza bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı bir kere daha teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ