BAŞKAN DUMANDAĞ TARIM BAKANI KUTBETTİN ARZU İLE BİR ARAYA GELDİ.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Tarım Bakanı Kutbettin Arzu’yu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Tarım Bakanı Kutbettin Arzu’yu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

TOBB ( Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) da düzenlenen Ticaret Borsaları konsey toplantısına katılmak üzere Ankara’ya giden Başkan Dumandağ, toplantı öncesinde Tarım Bakanı Kutbettin Arzu ile de bir araya geldi.

Ankara’da gerçekleştirilen konsey toplantısında Elazığ’ın Tarım ve Hayvancılıkta yaşadığı sorunları dile getirme ve istişare etme imkanı bulduklarını belirten Başkan Dumandağ, yaklaşan kurban bayramı öncesinde Kurban Bayramına hazır olduklarını belirterek şunları söyledi;

Tobb Sayman Üyesi Faik Yavuz Başkanlığında bir araya geldiğimiz toplantıda tüm borsa başkanlarının sunduğu veriler neticesinde Türkiye’nin Hayvan hareketleri besicilerimizin yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımız kurbanlık alışverişlerini ülkemizde yetişen verimli hayvanları alarak yapabilecekler, biz Elazığ heyeti olarak Elazığ’ın tarım ve hayvancılıkta yaşadığı problemleri ve beklentileri hem TOBB Başkanlığına hem de sayın Bakanımıza ilettik, gerekli iyileştirmelerin en kısa süre içerisinde yapılacağını ümit ediyorum dedi.

Başkan Dumandağ ve Başkan vekili Uymaz toplantı öncesinde  Tarım Bakanlığına  atanan Kutbettin Arzu’yu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Arzu , Elazığ’ın kendileri için ayrı bir yere sahip olduğunu belirterek Tarım Bakanlığı olarak yapılacak çalışmalarla sıkıntıların giderileceğini ifade etti ve Başkan Dumandağ’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Dumandağ ise sayın Kutbettin Arzu’nun yıllardır Tarım Bakanlığı içerisinde yer aldığını ve Bakanlık yaptığı süre içerisinde de sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapacağına inandıklarını belirterek kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ