BAŞKAN DUMANDAĞ TOBB MÜŞTEREK KONSEYİNE KATILDI

BAŞKAN DUMANDAĞ TOBB MÜŞTEREK KONSEYİNE KATILDI

Elazığ ticaret borsası başkanı Mehmet Ali dumandağ’ın da katıldığı TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odaları Konseyleri Müşterek Toplantısı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri ile Konsey Başkanları ve üyelerinin katılımıyla, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, konseylerin, Türkiye’deki tüm ticaret, sanayi, denizcilik ve tarım-hayvancılık sektörlerini temsil ettiğini, 81 ilde ekonominin kılcal damarlarını oluşturduklarını, böylece olumlu veya olumsuz her iktisadi gelişmeyi anında gördüklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, KOBİ'lere yönelik sağladıkları TOBB Nefes Kredisi'nden 27 bin firmanın faydalandığını belirterek, şunları kaydetti: “81 ildeki tüm Odalarımız-Borsalarımız, ellerindeki tüm kaynakları bir araya getirdi ve KOBİ’lere yönelik yüzde 9,90 faizle TOBB Nefes Kredisini sunduk. Buradan 27 bin firma faydalandı. Sonra KOSGEB İşletme Kredisi Desteği, 260 bin KOBİ’ye ulaştı.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan istihdam seferberliği kapsamında bugüne kadar 1 milyon 488 binin üzerinde istihdam sağlandığını ifade etti.

 

Gizlice devlete sızan FETÖ üyelerinin iş dünyasını da "boş bırakmadığına" işaret eden Tüfenkci, "Bunları kamuda yuvalandıkları yapılardan söküp atıyoruz. Bundan sonraki sızma teşebbüslerine karşı da uyanık olmamız gerekiyor. Odalar ve borsalar camiasının bu konuda gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

 

Ekonomi Bakanı Zeybekci

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Bakanlık bürokratlarının teşvik ve destekler konusunda bilgilendirmek üzere bazı illerde şirketleri ziyaret ettiklerini bildirerek, kağıdın üzerinde gördükleri tüm unsurları yerinde görme fırsatı yakaladıklarını anlattı.

 

Bürokratların bu hafta Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adıyaman'da 250 firmayı ziyaret edeceklerini bildiren Zeybekci, bunların kendileri için "beslenme" toplantıları olduğunu dile getirdi.

 

Elazığ Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ müşterek konsey toplantısı için yaptığı değerlendirmede Elazığ’daki üyelerimizin bir kısmının TOBB nefes kredisinden yararlandığını ve üyelerimiz için ticarette gerçekten bir nefes olduğuna değindi. Geçtiğimiz aylarda  açılan Kredi Garanti Fonu’nun Elazığ şubesi Elazığ’daki esnaf ve kobiler için çok önemli bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Dumandağ Toplantıda Bakanlara ilimiz ve Bölgemize ilişkin sorunların iletildiğini, Ekonomi Bakanımız Sn.Nihat Zeybekci den Bakanlık teşviklerinin odalar ve Borsalar aracılığı ile üyelere duyurulması hususunu dile getirdiklerini, bunun Bakanumız tarafından olumlu karşılandığını, Bu kapsamda bakanlık Yetkilileri ile görüştüklerini ve önümüzdeki dönemde teşvik ve hibelerin üyelerimize Borsamız aracılığı ile duyurulacağı ve üyelerimizin bu hususlarda Borsamız tarafından bilgilendirileceğini belirtti. 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ