BORSAMIZ İŞGEM TOPLANTISINA KATILDI

BORSAMIZ İŞGEM TOPLANTISINA KATILDI

Elazığ İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) 2'inci kampüsü kapılarını işletmecilerine açtı.Düzenlenen programla bugün 5 işletmeciye anahtar teslimi yapıldı.

Programa, Borsamız Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Recep Polatcan, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Belediye Başkan Yardımcısı MasarAyas, Basın Mensupları ve girişimciler katıldı. Malatya yolu üzerinde bulunan İŞGEM'in 2'inci Kampüsü inşaat ve altyapı çalışmalarının ardından kapılarını işletmecilere açtı. 40 dönüm arazi üzerine kurulan ve 11 bin metrekare kapalı alana sahip olan kampüste, 35 ayrı işlik bulunuyor. Şuana kadar 60'dan fazla girişimcinin müracaat ettiği İŞGEM'de, projeleri değerlendirilen ve onaylanan 5 girişimciye düzenlenen programın ardından anahtar teslimi yapıldı. 

İŞGEM'in yeni işini kuracak ve mevcut işini geliştirecek olan girişimcileri teknik anlamda desteklendiği belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, "İŞGEM, herhangi bir kar amacı gütmeyen, devlet ve özel sektör işbirliği ile şehrin girişimciliğine ve ekonomisine katkı sağlayan bir merkezdir. Girişimcilerin ilk yıllarında iş ortamına alışmalarına destek sağlayan kuruluşlardır. Her yıl yüzlerce yeni şirket piyasa şartlarına açık bir şekilde kuruluyor. Bu da ilk kurulan işletmeler adına belli bir süre sonra başarısızlık ve akabinde kapanmalarla sonuçlanıyor" dedi.

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ