Başkan M.Ali DUMANDAĞ, Gazze’de genç silahsız sivillerin İsrail askerleri tarafından katledilmesini kınadı.

Başkan M.Ali DUMANDAĞ, Gazze’de genç silahsız sivillerin İsrail askerleri tarafından katledilmesini kınadı.

Başkan Dumandağ, 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliği'ni Kudüs’e taşıma kararını protesto eden silahsız sivillerin İsrail askerleri tarafından katledilmesini şiddetle kınadı.

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliam karşısında suskun kalmanın da, aynı zamanda insanı insan yapan tüm değerleri hiçe saymak olacağını söyledi. Ellerinde silah yada bomba olmayan, sadece sesini dünyaya duyurmak isteyen masumlara sıkılan her kurşun insanlığın vicdanına sıkılmış bir kurşundur.

İsrail bu katliamı sadece Müslümanlar üzerinde değil, üç dinin kardeşliğine yapmıştır. Çünkü Kudüs tarih boyunca üç dinin kardeşliğinin ve dünya barışının anahtarı olmuştur. Neticede katledilen dünya barışı olmuştur. Bu katliam insanlık tarihine en büyük insanlık suçu olarak geçecektir.

Zulme sessiz kalmayarak ve milletçe mazlumun yanında durarak Filistinli kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşuncaya dek yanlarında olacağız.

Bölgedeki barış ve huzur umutlarının üzerine atılan bu ateşi söndürmek hepimizin görevidir. Tüm ülkeler küresel ölçekte aklı selime sahip çıkarak ‘artık yeter’ demeli.

Cenab-ı hak, Gazze’deki bu katliamda hayatını kaybedenlere rahmet eylesin. Yaralılara acil şifa diliyorum.”

 

M.Ali DUMANDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ