ETB YÖNETİM KURULU VE MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNDE...

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Mehmet Emin Ayaz ile Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter Murat Çiçek Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği İkiz Kulelerde gerçekleştirilen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı.

Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerini yapmaya 2013 yılında yapılan oda/borsa seçimlerinden sonra karar verdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, seminerlerde TOBB ve oda/borsaların ne iş yaptığını anlattıklarını ifade etti.

Hisarcıklıoğlu meclis üyelerinden beklentisinin, insanların derdini dinleyerek, oda/borsa başkanlarına iletmeleri olduğunu bildirdi.

Oda ve borsalardan gelen sorun ve talepleri değerlendirdiklerini ve bunları hükümete ileterek çözüm aradıklarını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, son dönemde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarla ve birçok kişi ve kurumla bir araya geldiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Bankalar Birliği ile de reel sektör ve finans sektörü olarak bölgesel toplantılar düzenlediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Ağustos ayından bu yana ortaya konan talepler neticesinde; kısa çalışma ödeneği, SGK prim borçları, tasfiye ve devir sözleşmeleri, kredilerin yeniden yapılandırılması, teknik iflas sorunu, lisanslı depoculuktaki destekler, vergi indirimleri, KOBİ kredileri ve Eximbank kredileri gibi alanlarda hayata geçirilen çalışmaları paylaştı.

Birlik ve berberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, oda/borsa seçimleri sonrasında tüm meclis üyelerinin başkan ve yönetim kurulunun etrafında birleşmesinin ve farklı düşünse bile meclisten çıkacak kararları, kendi fikri olarak benimsemesinin gerektiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden, TOBB ve oda/borsalar tarafından yapılan çalışmaların üyelere duyurulması konusunda destek isteyerek, “yaptığınız işin reklamını yapın. Üyelere tek tek anlatın” dedi.

Dünyada artık şehirlerin rekabet ettiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, şehirlerin kendi markalarına yatırım yaptığını söyledi.

Geleceğe dair umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Tüccar umutlu olur. Karamsar düşünmez. Sizler bir de bulunduğunuz ilde kanaat önderisiniz. Kanaat önderleri umut verecek. Son 25 yılda tüm yaşanan sorunlardan başarıyla çıktık. Bunu da atlatacağız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak” dedi.

Semirde söz alan Başkan Dumandağ, "Öncelikle bizlere bu organizasyon fırsatını sunduğu için Sayın Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na Yönetim Kurulumuz ve Meclisimiz adına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Konusunda uzman konuşmacıların katıldığı ve çok değerli bilgilerin paylaşıldığı bu seminere Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte katıldık. İnşallah Sayın Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da dediği gibi biz daima umutla, işbirliği ile şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada İlimizi, Bölgemizi ve Ülkemizi kalkındıracak her çalışmanın yanında yer alacak, elimizi taşın altına koyacağız." dedi.

21.12.2018 - 23.12.2018 tarihleri arasında 3 gün süreyle gerçekleştirilen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri kapsamında katılımcılara "Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Dönüşüm, Türk Dış Politikasının Bugünü ve Yarını, E-Ticaret, Türkiye Ekonomisindeki Güncel Gelişmeler" ve daha birçok konuda eğitim verilr. Seminerde Eski Başbakan Yardımcısı ve Cemil Çiçek de konuşmacı olarak yer aldı.

 

 

 

Başkan Dumandağ ve ekibi daha sonra  Ankara'da  Elazığ Millet Vekili Metin Bulut Ve Zülfü Demirbağ İle bir araya gelerek  ve gündeme dair konular ele alındı.

 

 

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ