Elazığ Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali DUMANDAĞ, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dünyanın en meşakkatli görevlerinden birini icra eden gazetecilerin, bulundukları toplumların sesi, kulağı ve gören gözü olduğunu kaydeden Elazığ Ticaret  Borsası Başkanı  M. Ali DUMANDAĞ, mesajlında şu görüşlere yer verdi:

“Teknolojinin gelişimiyle birlikte günümüzde artık anlık haber verme olanağına kavuşanBasın, demokrasi ve demokrasinin en büyük nimeti olan çok sesliliğin temelini oluşturmaktadır. Basının olaylara bakan üçüncü gözü olmadan toplumun tarafsız anlamda bilgilenmesi mümkün değildir. Basın içinde ise belki de işin en zor ve çileli kısmını gazeteciler çekmektedir. Şartlar ne olursa olsun bilgiyi ve olayları topluma duyurmayı tek amaç edinen ve bu yolda kişisel fedakarlığın en büyüğünü yapan kişilerdir gazeteciler. Gazeteciler bir haberin peşinden koşarken birçok sorunla yüz yüzedir. Çoğu zaman korumasızdır. Özellikle, yerel gazeteciler için bu sorunlar iki kat daha fazladır. Gerek çalışma koşulları gerekse sosyal haklarındaki eksikler bakımından yerel gazeteciler çalışırken büyük bir fedakarlık göstermektedir. Bu eksiklerin yasalarla giderilmesi en büyük dileğimizdir. Elazığ Ticaret Borsası olarak toplumun sesi olan basınımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın camiasının  ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ