ELAZIĞ TİCARET BORSASI EV SAHİPLİĞİNDE ELAZIĞ TARIMA DAYALI BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Toplantıya Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer Kurum Müdür ve Temsilcileri katıldı.

27.02.2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Yer Tahsisi Komisyonu Yetkilileri  Elazığ Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayi Bölgesi Projesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunduktan sonra bu  arazi için Besi TDİ OSB' kurulmasının uygun olduğunu belirttiler.

Cevizdere Köyü arazisi içerisinde bulunan bu alan şehirden uzak ve Bingöl Yoluna 2 km uzaklıkta, şehrin doğu girişinde eski besi çiftliği bölgelerine yakın olup hayvan pazarı ve kesimhanelere ulaşım kolaylığına sahip bir bölge olduğundan besicilerimiz içinde en uygun alan olarak belirlenmişti.  

Toplantının sonunda Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ  Ticaret Borsası  Başkanı Mehmet Ali Dumandağ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB kurulacağı  Cevizdere köyü mevkiinde ki arazide  incelemelerde bulundu  Cevizdere Köyü sakinleri ve Köy muhtarından bilgi aldı.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: [email protected]

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ