ELAZIĞ TİCARET BORSASI 3. GIDA TARIM FUARINDA YERİNİ ALDI ...

ELAZIĞ TİCARET BORSASI 3. GIDA TARIM FUARINDA YERİNİ ALDI ...

12 bin metre kare alanda 82 firmanın 200 markasıyla katıldığı 3. Gıda Tarım Fuarı açılışına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ETSO Başkanı Asilhan Arslan, , Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, kurum müdürleri, sektör temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, “İlimiz tarım ve hayvancılık yönünde hem markaları olan bir şehir hem kalkınan bir şehir hem gelişen bir şehir hem de geçmişi son derece kültürü sağlam bir şehir. Dolayısıyla markalaşmış olan orciğimizle, ağın leblebisi ile boğazkere üzümü ile ve bunun yanında marka teşkili için başvurduğumuz diğer ürünlerimizle inşallah sadece ulusal pazarlarda değil uluslararası pazarlarda ciddi markalaşma hem de pazarlama çalışmaları yürütülmekte. Birincil üretimden ziyade katma değer oluşturma, katma değerli ürünler yapma, markalaşma ve yeni pazarlara açılma çok önemli. İnşallah bunlarında hep birlikte oluşturduğumuz vizyon ve strateji ile birer birer hayata geçirerek bu şehrin önemli markalarının yükselmesine, uluslararası pazarda yer almasına gayret edeceğiz, çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Yardımcısı Tunç, “Bugün Ülkemizde 23 Milyon hektar alanda tarım yapılmakta, 14,6 Milyon hektar alanı ise mera olarak kullanmaktayız. 2050 yılında, nüfusumuzun, 100 milyonu geçeceğini, Kentleşme oranının artacağını ve tarıma elverişli arazilerin tehdit altında olduğunu unutmamalı ve hep birlikte bunları koruyarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Bakanlık olarak bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu bilinç doğrultusunda hareket ederek sektörümüzü daha ileri seviyelere taşımak ve bugün olduğu gibi gelecekte de gıda güvenliğimizi teminat altına almak için çalışıyoruz.

 

DUMANDAĞ: FUARDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM...

 Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığda yapılacak olan 3. Tarım ve Gıda  Fuarının  önemine değinerek, Elazığ ilimizin geçit bölgesinde yer alması münasebeti ile Malatya, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Muş gibi illerimizden ciddi manada katılımcı olur. Fuarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun” dedi.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ