BAŞKAN MEHMET ALİ DUMANDAĞ ELAZIĞ TİCARET BORSASI ÇALIŞMA ALANI İÇİERİSİNDE OLAN TUNCELİ'DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU...

BAŞKAN MEHMET ALİ DUMANDAĞ ELAZIĞ TİCARET BORSASI ÇALIŞMA ALANI İÇİERİSİNDE OLAN  TUNCELİ'DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU...

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Polatcan, Genel Sekreter Murat Çiçek  Tunceli Valisi Tuncay Sonel'i  makamında ziyaret  ettiler.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, güvenlik güçlerinin terörle mücadeledeki başarılı operasyonları ile huzur kenti haline gelen Tunceli'yi ziyaret eden turist sayısının arttığını, otellerde yer olmadığını söyledi.

"22 tane 24 metre yüksekliğinde yaşam alanları olan güvenlik kuleleri yapıldı ve şu an orada kahraman güvenlik güçlerimiz  24 saat esaslı gözetleme yapıyor. Şu an şükürler olsun tüm yollarımız açık. İnşallah huzur, bu kalan teröristlerde temizlendikten sonra inşallah bir kaç yıl içerisinde o yapmış olduğumuz yaşam alanı güvenlik kuleleri inşallah 'kule otel' olur, 'yaban keçisi', 'kuş gözlem evi' olur. Gelir turistler o kulelerde tatillerini geçirir."

İki yıl öncesine kadar Munzur Nehri Kıyıları çöp, bataklık ve görüntü kirliliği olan yerler iken yapılan Mameki Parkı, Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi, 15 Temmuz Şehitler Parkı ile içerisine yapılan yürüyüş ve bisiklet yolları,oyun park alanları, lunapark, açık yüzme havuzu, deniz kumundan yapılan plaj ve yüzme platformları, iskele, kır bahçeleri, başta sakura ağaçları olmak üzere çok sayıda bitki çeşidini barındıran 200 bin metrekare peyzaj düzenlemelerine kadar vatandaşların hoşça vakit geçirecekleri alanlar oluşturuldu. Ayrıca alınan gondollar, su jeti, su kayağı, gezi ve sürat tekneleri ile Tunceli adeta su sporları ve turizm merkezi haline geldi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ; Tunceli Pülümür Kaymakamı Ömer Faruk  Fidan ile kısa bir tekne turuna katıldık . Tuncelinin doğal güzelliklerinde birde bu açıdan baktık. Bu kadar kısa sürede böyle büyük projelere imza atan Tunceli Valimiz  Tuncay  Sonel'e çalışmalarında başarılar diliyorum , misafirperverliğinden dolayı  kendisine teşekkür ederim dedi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , daha sonra hemşehrimiz olan Tunceli Vali Yardımcısı Akın Zor'u Makamında ziyaret Etti .

Ziyaretlerin devamında Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ,Yönetim Kurulu Üyesi Recep Polatcan, Genel Sekreter Murat Çiçek  Tunceli Ticaret Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Açıkgöz 'ü makamında  ziyaret ettiler .

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Ticaret Borsası, Tunceli Bingöl Muş  İlerini de kapsayan Türkiye deki en büyük çalışma alanına sahip borsayız , bölgemizin kalkınması ile ilgili Tunceli Ticaret Odası ile beraber koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Başkanımız Zeynel Açıkgöz'e ve Yönetim Kurulu Üyelerine  misafirperverliğinden  dolayı teşekkür ederim.

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ