ELAZIĞ TİCARET BORSASI VE KIZILAY'IN ORTAK YÜRÜTTÜĞÜ ''AYNİ YARDIM KAMPANYASI ''KAPSAMINDA 2 ADET TIR YOLA ÇIKTI.

 

Kampanyaya destek vermek amacıyla  Elazığ Vali yardımcısı  Uhud Emre Koyuncu ,Cumhuriyet Başsavcısı  Osman Köse  ,Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan  Arslan, Elazığ Orman Bölge Müdürü  Muhammed Salih Çetiner,  Tarım İl Müdürü Turan Karahan,Şehit Fevzi Katar İmam Hatip Orta Okulu Yöneticileri, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri  ve kampanyaya katkıda bulunan hayır sever İş Adamları  hazır bulundular.

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Dumandağ “Kızılay Elazığ Şubesi Başkanı Rahman Kızılkaya’ya Yönetim Kurulu ile birlikte başlattıklarını, kampanya sonucunda "Ayni Yardım Kampanyası" kapsamında toplanan  2 TIR  yardım malzemesinin   17.01.2020 Cuma günü (bugün) saat 14:00'da Kızılay Mahallesinde (Kesrik) bulunan Kızılay Deposundan yola çıkmıştır.

 

Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu ;"Hayır sahiplerine bu desteklerinden ötürü biz teşekkür ediyoruz. İçişleri Bakanlığımız da 'İdlib'in yanındayız' diye bir kampanya başlattı. Oradaki masum insanların acılarını bir nebze azaltmak, onlara yardımcı olmak, dindaşlık, komşuluk görevimizi yerine getirmek adına böylesi kampanyalar önemli. Bu kampanya da bunun bir parçası esasında. Allah onların yardımcısı olsun. İnşallah oradaki görüntüler de sona erer. Elazığ halkı da bu konularda duyarlı. Bu tür kampanyaların gerektiği miktarda süreceğine inanıyorum. dedi.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ; "Sınırımıza dayanan Suriyelileri seyrederken inan ki rahat uyuyamadık. Biz de Ticaret Borsası olarak ne yapalım diye düşündük. Kampanya başlatmaya karar verdik. On gün içerisinde kampanya başlattık ve toplanan yardımları bugün gönderiyoruz. On gün içinde 1266 gıda kolisi hazırladık. Bu kolilerin her birinin içinde 150 lira tutarında gıda maddesi bulunuyor. Bunun yanında 350 yatak, 350 battaniye ve 350 tane yastık hazırladık. Kızılay'da yardımların toplanmasında ve nakliyesinde bize yardımcı oldu. Elazığlı hemşehrilerimiz bu tür yardımlarda duyarlıdırlar. Kampanyalarımız bu şekilde devam edeceğine inanıyorum. Katkılarından dolayı bütün hayırseverlere teşekkür ederiz." dedi.

 

Kızılay Elazığ Şubesi Başkanı Rahman Kızılkaya’da: "Aralık ayının başından bu yana Suriye'nin İdlib bölgesinde yaşanan saldırı ve bombardımanlar nedeniyle sınırımıza 350 binin üzerinde Suriyeli vatandaş göç etmiştir. Bu son göç ile birlikte sınırımızda Güvenli Bölge diye tabir edilen yere 650 binin üzerinde Suriyeli vatandaş gelmiştir. Suriyeli vatandaşlar burada çok zor şartlarda hayatta kalma mücadele vermektedir. Buna devletimiz duyarsız kalmadı. İçişleri Bakanlığımız, 'Bir aradayız İdlib'in yanındayız' kampanyasını başlatarak tüm Türkiye'de uygulamaya geçirdi. Bu kampanyaya destek mahiyetinde Sayın Mehmet Ali Dumandağ'ın önderliğinde Elazığ Ticaret Borsası bir kampanya başlatmış oldu. Bu kampanya sürecinde toplanacak yardımlar Kızılay'ın eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Ben bu anlamda Şehrimizin ileri gelenlerinden Ticaret Borsamızın da Başkanı M.Ali Dumandağ Ağabeyimizin her kapısını çaldığımızda bize yardımcı olan, imkanları doğrultusunda hayrını, emeğini esirgemeyen M.Ali Dumandağ , Ticaret Borsası  meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ