DUMANDAĞ BAŞKANLIĞINDAKİ HEYET DİYARBAKIR BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI.

Diyarbakırdaki toplantıya Elazığ ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,Meclis Başkanı Abdulkerim Sis,yönetim kurulu üyesi Mustafa Uymaz,meclis üyeleri Mehmet Ali Yüksel,Ramazan Candur,Ziya Gerçek,Ali Çeloğlu katıldılar.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Diyarbakır’da, bölgenin oda ve borsa başkanları ile biraraya geldi.

Diyarbakırdaki toplantıya Elazığ ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,Meclis Başkanı Abdulkerim Sis,yönetim kurulu üyesi Mustafa Uymaz,meclis üyeleri Mehmet Ali Yüksel,Ramazan Candur,Ziya Gerçek,Ali Çeloğlu katıldılar.

Diyarbakır’daki toplantıda  Birlik ve beraberlik mesajı veren Hisarcıklıoğlu, "Burada huzursuzluk varsa Ankara'daki Rifat'da da huzur olamaz. Eğer siz de huzur yoksa bende de huzur yok. Birbirimizin ayrılmaz bir bütünüyüz" dedi.​

 

Şehirlerin ve tüccarların geleceğe nasıl baktıklarına ilişkin belirli dönemlerde 81 ilde anket çalışması yaptırdıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

 

"Sorduğumuz sorulardan biri gelecek yılda, şehrinizin ekonomisi Türkiye'den daha fazla mı büyür daha az mı büyür? şeklindeydi. Bu aslında gelecekle ilgili umut sorusudur. 

Hisarcıklıoğlu, 12 yıl önce kişi başına düşen milli gelirin 3 bin dolar olduğunu işaret ederek, "Bugün 3 kat artış oldu. Tarihi bir başarı hikayesi yazdık. Şimdi hedefimiz bunu 10 bin dolardan 25 bin dolara çıkarmaktır. Biz bunu yaparız istediğimiz bu ülkeyi zenginleştirmektir. İnşallah bunu yapacağız" şeklinde konuştu.

 

Diyarbakır’da gerçekleşen toplantıda Elazığ Heyeti ile yakından ilgilenen TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Toplantı sonunda Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ile bir süre özel odasında görüşerek Elazığla ilgili bilgiler aldı.

Başkan Mehmet Ali Dumandağ’dan Karakoçanda yapımına devam edilen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan 24 derslikli İmam Hatip Lisesi,200 öğrenci kapasiteli yurt ve cami inşaatı ile ilgili bilgiler alan Hisarcıklıoğlu, Elazığlı olan Yüklenici firma yöneticisi Adem Akbulut ve Başkan Dumandağ ile birlikte inşaatta gelinen son noktayı gösteren resimleri inceledikten sonra elinize kolunuza sağlık çok teşekkür ediyorum diyerek teşekkürlerini iletti.

 

Diyarbakır’daki toplantının sonunda Elazığ heyeti ile fotoğraf çektiren TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Elazığ’ın bizde özel bir yeri vardır diyerek tüm Elazığ’lılara selam sevgi ve muhabbetlerimi iletiyorum dedi.

Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise , bugün Diyarbakır’da  bölgenin oda ve borsa başkanlarının katıldığı toplantıyı gerçekleştirdik,Başkanımız sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile istişare etme şansımız oldu gerek şahsım ve gerekse Elazığ Ticaret Borsası heyetine gösterdiği ilgiden dolayı sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi.

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: [email protected]

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ