BAŞKAN DUMANDAĞ EKO FIRAT'TA

Başkan Dumandağ,Usta gazeteci Osman Seçgin’in hazırlayıp sunduğu Eko Fırat programında Elazığ’da kalkınmanın olmazsa olmazlarının en başında hayvancılık sektörünün geldiğini bir kez daha ifade etti.

Elazığ Ticaret  Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , Kanal Fırat Televizyonunda yayınlanan Eko Fırat Programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Usta gazeteci Osman Seçgin’in hazırlayıp sunduğu Eko Fırat programında yöneltilen sorulara samimi ve içten uslübuyla net cevaplar veren Başkan Dumandağ, Elazığ’da kalkınmanın olmazsa olmazlarının en başında hayvancılık sektörünün geldiğini bir kez daha ifade etti.

Program yapımcısı Osman Seçgin’in Tulum peyniri ve peynir üreticileri ile ilgili onay sorunu çözüme kavuştumu sorusu üzerine Başkan Dumandağ, konu ile ilgili dosyayı gerek Tarım Bakanımız Mehdi Eker ve gerekse Tarım Bakanlığının diğer yetkili makamlarına ilettiklerini belirterek, bu konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor dedi.

Osman Seçgin’in hazırlayıp sunduğu Eko Fırat Programında geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kalkınma Kurultayınada değinen Dumandağ, Elazığ da birlik ve beraberliğin sağlanması adına önemli bir mesafe katedildi, bu ve benzeri oluşumlar şehrimize fayda sağlayacaktır dedi.

Tobb Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Tarım Bakanı Mehdi Eker ve Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ile görüşmelerinide değerlendiren Başkan Dumandağ, Tobb tarafından Elazığ’ın Karakoçan ilçesine yaptırılan 24 derslikli lise , 200 öğrenci kapasiteli yurt ve camii inşaatından oluşan kompleksin kısa sürede tamamlanacağını ve yeni eğitim öğretim yılında bu komplekste öğrencilerin gayet modern sınıflarda eğitim göreceğini ve otel rahatlığında olan yurtta öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini ifade ederek bu okulun Karakoçan’a kazandırılması noktasındaki talebini kırmayan TOBB Başkanı Rıfat hisarcıklıoğlu’na bir kez daha teşekkür etti.

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ