7.TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI KİTABI ÇIKTI.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) nin yayınları arasında yer alan 7. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası 2014 kitabı çıktı. Kitapta Elazığ Ticaret Borsası'nın iki sorun tespiti ve bu sorunların çözümüne yönelik iki önerisine de yer verildi.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) nin yayınları arasında yer alan 7. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası 2014 kitabı çıktı. Türkiye’deki çeşitli Oda ve Borsaların Bölgelerinde yaşadıkları sorunlar ve bu sorunların çözüm önerilerini içeren kitapta Elazığ Ticaret Borsasının biri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir diğeri de Maliye Bakanlığına olmak üzere iki sorun tespiti ve bu sorunların çözümüne  yönelik iki önerisine de yer verildi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ; çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirilen hemen her toplantıda kitapta yer alan belirttiğimiz sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik önerilerimizi  en son geçtiğimiz ay içerisinde Ankara’da gerçekleştirilen , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık’ın da katıldığı toplantıda ,TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Bakanlık yetkililerine iletmiştik, bu sorunlar dan biri Toprak Mahsulleri (TMO) aracılığı ile besicilerimize doğrudan arpa ve hammadde satışının yapılması bir diğer konu ise et ve süt ürünleri ile yem sektöründeki KDV oranının % 1 e indirilmesi konusu idi.

Bahsettiğimiz her iki konunun , Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığına bizzat iletildiğine dair Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Ticaret Borsamızı bilgilendirmesi ve belirlediğimiz sorunlarla çözüm önerilerinin hazırlanan 7 nci Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası 2014 kitabında yer alması önemlidir, tarım ve hayvancılık alanındaki sorunların çözümü için çalışmalarımız bundan sonraki süreçte de devam edecektir dedi.

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ