Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında %50 Hibe Programı Tanıtım Toplantısı Elazığ Ticaret Borsasında Yapıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Elazığ Ticaret Borsasında Yapıldı.

Elazığ Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleşen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında %50 Hibe Programı Tanıtım Toplantısına Elazığ Ticaret Borsası  Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan , Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemal Yıldırım , Elazığ Süt Üreticileri Birliği Başkanı Halef Ortaç ve bu sivil toplum kuruluşların üyeleri katılım sağladılar.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı, doğal kaynaklar ve çevrenin korunması dikkate alınarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin  desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi , kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine iliştin usul ve esaslarını amaçlamaktadır. 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı  42 ilin kapsayan elazığ'ında içinde bulunduğu bir projedir. Bu Programa başvuran yatırımcılar projeleri kabul edilirse %50 hibe desteği alarak projelerini hayata geçirebilecekler.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ;  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı   Borsamız üyelerini kapsayan bir programdır. Bu %50 elli hibe ciddi bir destektir üyelerimizin de bu hibeden son derece verimli bir şekilde faydalanmaları gerekmektedir . dedi

 

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: [email protected]

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ