TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ...

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ...

Bakan Pakdemirli’ye, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK parti Elazığ Milletvekilleri Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze eşlik ederken; Pakdemirli ve beraberindekileri Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, ETSO Başkanı Asilhan Arslan ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’dan Elazığ Ticaret Borsasının çalışmaları  hakkında bilgiler alan Bakan Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Hadi Tunç'a Elazığ’a özgü çeşitli hediyeler takdim edildi.

Elazığ Ticaret Borsası çatısı altında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki  otuza yakın Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının illerindeki sorunları istişare etmek ve çözüm yoları bulmak için bir araya gelen  Başkanlar illerindeki sorunlarını ve çözüm önerilerini Bakan Pakdemirli'ye iletme fırsatı buldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamasında, böylesine güzel bir toplantıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek: "Ülkemiz  tarım ve hayvancılık anlamında  dünyada önemli bir konumda bulunmakta. Bizlerde bu konunun önemine istinaden göreve geldiğimiz günden beridir, güzel çalışmalar yapmaktayız. Şimdi burada bulunan değerli Oda ve Borsa Başkanlarımızdan alacağımız bilgileri, sorunları çözüm önerileri ile birlikte değerlendirmek suretiyle çalışmalara destek olacağız.

Besicilerimize de  iyi haberimiz var. Besicilere yem desteği kapsamında şeker fabrikalarından çıkan küspemizi 90 liradan 60 liraya indirmiş bulunmaktayız. Bu sebeple besicilerimize yem alımında rahat bir nefes alabilmeleri ve enflasyon ile mücadelede böyle bir destek vermeyi uygun bulduk" dedi. 

Tarıma dayalı Besi organize sanayi sitemizde hayırlı olsun. Onunda yer seçimi tamamdır. Oda Elazığ’a hediyemiz olsun. Yine sera bölgemizle ilgili gerekli adımları attık. Takibini yapıyoruz. Besi Organizede 100 den daha fazla işletme olacak. İçinde yem deposu, biyogaz, organik gübre tesisleri olacak” dedi.

Elazığ’ın ekonomik anlamada gelişen bir il olduğunu dile getiren Vali Çetin Oktay Kaldırım ise , “Kamusal altyapısını neredeyse tamamlamış. Yatırım ortamını hazır hale getirdi. OSB’lerin geliştiren ve büyüten bir şehir. Vizyonunu ve ufkunu da dünyaya açılmak olarak belirlemiş. Dünyada önemli bir üretim merkezi olma yolunda ilerliyor. Projesi ve dersine iyi çalışan bir şehir haline geldi. Tüm sektörlerle birlikte çalışıyor. Analiz ettiğimi ve değerlendirdiğimiz yeni nesil alanlarla da pozisyon alacağız” diye konuştu. 

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ