BORSAMIZ AKREDİTASYON DENETİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLADI...

 

BORSAMIZ AKREDİTASYON DENETİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLADI...

2014 yılında Akreditasyon Sistemine dahil olarak çalışmalarını yürüten  Elazığ Ticaret Borsası, Akreditasyon Denetimleri kapsamında TOBB tarafından akreditasyon incelemeleri için yetkilendirilen Türk LoyduTemsilcisi Sayın Oğuz AKSU tarafından gerçekleştirilen 10.12.2018 ve 11.12.2018 tarihlerinde 2 günlük denetim sürecini başarıyla tamamlandı.

Bölgenin en köklü ve en önemli Ticaret Borsaları arasında yer alan Elazığ Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) tarafından tüm Oda ve Borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacı ile uygulamaya konulan Akredite Borsa Sistemine 2014 yılında dahil olmuştu. Bu yıl gerçekleşen denetimler ile Akreditasyon derecesini koruyup puan bazında büyük bir yükseliş sağlandı.

Akreditasyon denetimi sonrasında gerçekleştirilen kapanış toplantısında konuşan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, yaptığı açıklamada Elazığ Ticaret Borsası’nın 5 yıldızlı hizmet kalitesini koruyarak, akreditasyon standardının puan bazında yükselmesine katkı sağlayan tüm personellerini kutlayarak, bu başarıda büyük emekleri bulunan ve akreditasyon sürecinde desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine, Akreditasyon İzleme Komitesi ekibine ayrı ayrı teşekkür etti. Kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesine yönelik TOBB tarafından başlatılan ‘Akreditasyon Sistemi’nin oda ve borsalara kaliteli hizmet noktasında artı değerler kattığını belirten Dumandağ, Akreditasyon Sisteminin yaşayan bir süreç olduğunu ve bu durumun süreklilik arz ettiğini ifade etti.

Dumandağ, TOBB ’un Akredite borsaları arasında yer alan Elazığ Ticaret Borsası’nın, sürekli yenilenmeyi ve hizmet kalitesini geliştirmeyi kendine şiar edindiğini belirterek, amaçlarının üyelerine Avrupa’da bulunan muadilleri seviyesinde ve daha üzerinde kaliteli hizmet vermek olduğunu sözlerine ekledi.

Denetimin başarı ile tamamlanarak Borsamızın Akredite Borsa statüsünde kalmaya devam etmesi Elazığ Ticaret Borsası olarak bizleri son derece memnun etti.Bu başarıda emeği geçen Ticaret Borsamızın Akreditasyon Ekibi başta olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum, dedi. 

Denetim kapanış toplantısında denetim sürecini değerlendiren Türk Loydu denetçisi Oğuz AKSU; “Elazığ Ticaret Borsasının geçtiğimiz yıllara nazaran birçok iyileştirmede bulunduğunu ve bunlara yönelik sürekliliği sağlamakta olduğunu görüyoruz. İlin sosyal ve ekonomik gelişime büyük katkı sağlayacak faaliyetlerde etkin çalışmalarda bulanan Elazığ Ticaret Borsası’nın hizmet kalitesini devamlı kılarak önümüzdeki yıllarda akreditasyon seviyesini daha yukarılara taşıyacağından yürekten inanıyorum. Bu bağlamda bundan sonraki çalışmalarında Akreditasyon ekibine ve tüm ETB yönetimi ve çalışanlarına başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

MAİL LİSTEMİZE ABONE OLUN

Son gelişmeler hakkında anında bilgi almak için mail listemize abone olun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: info@elazigtb.org.tr

Elazığ Ticaret Borsası
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ