0(424) 238 6406
0(530) 053 2352
Çarşı M. Hacı Hayri C. 11/P-7 Elazığ
Giriş Yap | Üye Ol

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ 24 Ocak depreminin 2. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İlimizde 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan merkez üssü Sivrice İlçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden iki yıl geçti ama hala acımız dinmemiştir.  24 Ocak depremi, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketlerine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir.”

Devletimiz ve milletimiz, böyle zorlu günler olduğu gibi o gün de olağanüstü bir gayret göstererek birlik ve beraberlik içinde hareket edip hızlı bir şekilde yaraları sarmıştır. Sivil toplum kuruluşlarımız 24 ocak deprem gecesinden bu güne canla başla çalışarak yaraların sarılması için ellerinden ne geliyorsa yapmıştır. Elazığ Ticaret Borsası Olarak Depremden sonra hem halkımızın hem de üyelerimizin her zaman yanında olduk.

24 Ocak Depremi’nin 2. yıl dönümünde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere hayatını kaybeden 41 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.